Головна Новини Головні новини Світова громадська думка залишається на боці України: опитування GlobeScan

Отримувати новини - введіть свій e-mail:

Світова громадська думка залишається на боці України: опитування GlobeScan Друк
Понеділок, 23 жовтень 2023 13:53

Майже 70% людей у світі вважають, що їхні уряди повинні підтримувати Україну, яка захищається від російської агресії.

Згідно з опитуванням GlobeScan, більшість мешканців із 30 країн і територій хочуть, щоб їхні уряди підтримали нашу країну. При цьому лише 11% опитаних з цим «категорично незгодні».

Результати показують, що в середньому 29% опитаних у цих країнах «повністю згодні» з тим, що їхні уряди повинні підтримувати Україну, яка захищається від російської агресії, і  ще 40% «скоріше згодні» з цим. Лише 11% «категорично не згодні» і 20% «скоріше не згодні».

Найбільше підтримують Україну жителі Португалії (86%), Швеції (81%) та Австралії (80%), за ними йдуть мешканці Великої Британії (79%) та Канади (78%). 

Мексиканці найменше хочуть, щоб їхній уряд підтримував Україну (46%), далі йдуть колумбійці (51%), індонезійці (54%), саудити (55%) та перуанці (55%). 

У США, країні, яка надає найбільшу військову допомогу Україні, 70% респондентів хочуть, щоб їхній уряд підтримав Україну

У Німеччині, ще одному ключовому постачальнику військової допомоги, 66% опитаних підтримують Україну. 

Загалом мешканці країн Європи та Північної Америки, які було включено до опитування, зазвичай, найбільше підтримують Україну, тоді як жителі Латинської Америки висловлюють найменшу підтримку.

Генеральний директор GlobeScan Кріс Коултер вважає, що такі результати свідчать: «Світова громадська думка продовжує залишатися на боці України». «Переважна більшість людей в Африці, Австралії, Бразилії, Європі, Японії та Північній Америці хочуть, щоб їхні уряди підтримали Україну, яка бореться за свою свободу проти злочинного вторгнення росії», – прокоментував він результати дослідження.

Петро Бурковський переконаний, що опитування GlobeScan показало: російські наративи програють по всьому світу, незважаючи на величезні вкладені кошти і зусилля. «Солідарність мешканців таких різних країн з Україною надихає і дає українцям сили для продовження боротьби за свободу та незалежність».

Довідково 

Опитування майже 30 000 осіб у 30 країнах і територіях було проведене в липні та серпні 2023 року. 

Приблизно 1 000 осіб у кожній країні взяли участь у глобальному дослідженні, в якому їх запитували про ставлення, думки та поведінку щодо низки важливих питань і викликів, які стоять перед світом.

 

 За матеріалами – GlobeScan

Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва