Головна Новини ЦК Генеральна угода на новий строк: складно і неоднозначно

Отримувати новини - введіть свій e-mail:

Генеральна угода на новий строк: складно і неоднозначно Друк
Понеділок, 15 лютий 2016 09:33
Неоднозначно проходить процес зближення позицій урядової сторони, роботодавців і профспілок на шляху до підписання нової Генеральної угоди. Цей факт засвідчила і тристороння зустріч основних гравців соціального діалогу, що відбулася 10 лютого 2016 року.

Як уже наголошувалося, існує ряд розбіжностей в оцінках майбутнього документа, особливо у питаннях бюджетної сфери.

Отож під час засідання Спільна робоча комісія повноважних представників Сторін мала на меті легалізувати компроміси, актуалізувати строки виконання зобов’язань, домовленостей тощо.

Делегації Сторін очолювали заступник Міністра соціальної політики України Віктор Іванкевич, заступник Голови Ради Федерації роботодавців України Олексій Мірошниченко, заступник Голови Федерації профспілок України Сергій Кондрюк.

Проте представники Сторін під час спільного засідання не дійшли згоди щодо строку на який буде укладена Генеральна угода (Сторона ОВВ запропонувала на 2016-2017 роки; Сторона роботодавців – на 2017 рік; Сторона профспілок – на 2016 рік). Зазначене не дозволило домовитися у питанні актуалізації термінів та схвалити всі вироблені компроміси.

У той же час, у питанні оплати праці працівників бюджетної сфери було наближено схвалення не тільки пропозиції сторони ОВВ щодо недопущення збільшення розриву між розмірами посадового окладу (тарифною ставкою) працівника І тарифного розряду ЄТС та мінімальною зарплатою, але й пропозицію Профспілкової сторони стосовно забезпечення поступового наближення середньорічного посадового окладу (тарифної ставки) працівника І тарифного розряду ЄТС до середньорічної мінімальної заробітної плати.

За підсумками засідання сторони попередньо домовилися провести наступне зібрання Спільної робочої комісії 17 лютого цього року.

За матеріалами ФПУ