Головна Новини Головні новини Новий рік та Різдво: скільки днів українці відпочиватимуть у січні 2023-го

Отримувати новини - введіть свій e-mail:

Новий рік та Різдво: скільки днів українці відпочиватимуть у січні 2023-го Друк
Четвер, 22 грудень 2022 11:37

У січні 2023 року в Україні не буде додаткових вихідних. Святкування Нового року та Різдва припадають на вихідні, але перенесення днів відпочинку на робочі дні буде скасовано через воєнний стан.

Відповідно до закону «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15 березня, до завершення воєнного стану в Україні скасовано всі вихідні на державні свята або перенесення вихідних на будні дні.

На практиці це означає, що офіційних святкових та неробочих днів в Україні немає. При цьому графік роботи та час відпочинку встановлює роботодавець. Тому, чи дотримуватися старих правил і не працювати в понеділок, або, якщо є необхідність, вивести людей 2 та 9 січня на роботу – кожен керівник підприємства чи фізособа-роботодавець вирішують наразі самостійно.

1 січня, коли світ відзначає прихід Нового року, є офіційним вихідним в Україні. У 2023 році цей день припадає на неділю, і наступний понеділок мав би бути вихідним. Однак, 2 січня 2023 року буде робочим днем через скасування перенесень свят.

7 січня, коли частина східних православних церков (зокрема ПЦУ) відзначає Різдво Христове (за юліанським календарем), так само припадає на вихідний — суботу. Однак понеділок, 9 січня, з тієї ж причини буде робочим.

Отже, в січні 2023 року в Україні буде 22 робочих дні та 9 вихідних:

1 січня (неділя)

7−8 січня (субота-неділя)

14−15 січня (субота-неділя)

17−18 грудня (субота-неділя)

28- 29 січня (субота-неділя)