Головна Новини

Отримувати новини - введіть свій e-mail:

Новини
Підготовлено модельну навчальну програму інтегрованого курсу «Захист України» Друк
Середа, 19 червень 2024 13:03

Міністерством освіти і науки України підготовлено модельну навчальну програму інтегрованого курсу «Захист України» для 10-11 років навчання.

Програма є важливим кроком на шляху до трансформації допризовної підготовки в початкову загальновійськову підготовку та оновлення підходів до викладання навчального предмета «Захист України» в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти.

Метою інтегрованого курсу «Захист України» є формування національної та громадянської ідентичності, громадянської стійкості та оборонної свідомості здобувача профільної середньої освіти, здатного виявляти свою національну та громадянську ідентичність у повсякденному житті і в умовах негативних зовнішніх впливів та готовність до захисту незалежності і територіальної цілісності України, конституційних засад державного ладу, національних інтересів та суспільно-державних (національних) цінностей України.

Оновлена програма «Захисту України» складатиметься з 6 модулів.

Хлопці та дівчата вчитимуться разом. Поділ на групи відбуватиметься не за статтю, а для відпрацювання певних навичок.

 

За матеріалами – Комітет з питань освіти, науки та інновацій

 
Розпочався додатковий період реєстрації для участі в ЄВІ та ЄФВВ Друк
Середа, 19 червень 2024 08:40

Вступники, які не змогли зареєструватися для участі в єдиному вступному іспиті (ЄВІ) та єдиному фаховому вступному випробуванні (ЄФВВ), матимуть змогу зробити це в додатковий період реєстрації з 17 до 21 червня 2024 року.

Реєстрацію осіб здійснюють приймальні комісії закладів вищої освіти за особистої присутності вступника / вступниці та/або дистанційно.

МОН нагадує, що цього року, щоб вступати на навчання для здобуття ступеня доктора філософії / доктора мистецтва, обов'язково потрібні результати єдиного вступного іспиту (ЄВІ).

Детальніше з покроковою інформацією про процедуру реєстрації можна ознайомитися на офіційному вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти за покликанням.

 

За матеріалами – МОН

 
Затверджено рекомендації щодо перезарахування оцінок із закордонних шкіл Друк
Понеділок, 17 червень 2024 10:19

Для перезарахування результатів навчання, здобутих учнями в школах за кордоном, МОН затвердило шкалу співвіднесення систем оцінювання різних країн та української 12–бальної системи. Таблиці зі співвіднесенням моделей оцінювання різних країн розміщено за покликанням.

Також можна скористатися таблицями у форматі Excel тут і тут.

Учні можуть перезараховувати оцінки з предметів, спільних для обох країн. Решту предметів (українознавчий компонент) вони можуть вивчати відповідно до модифікованих (скорочених) програм і проходити оцінювання дистанційно. Раніше для учнівства була можливість перезараховувати оцінки, проте школи не мали чітких рекомендацій для їхнього переведення.

Як працюватиме нова система? Якщо, наприклад, учень чи учениця отримав/-ла оцінку «добре» (dobry) з математики в Польщі, то відповідно до таблиці переводимо цей результат в українську оцінку «8» з математики або алгебри / геометрії.

Якщо моделі оцінювання відрізняються, МОН рекомендує виставляти оцінку на користь учня. Наприклад, якщо учень чи учениця отримав/-ла в Німеччині оцінку «1» (дуже добре), що відповідає українському високому рівню, можна виставляти найвищу оцінку — «12».

Країни, представлені в таблиці: Словаччина, Болгарія, Литва, Бельгія, Фінляндія, Туреччина, Естонія, Ізраїль, Ірландія, Іспанія, США, Латвія, Швеція, Австрія, Швейцарія, Румунія, Норвегія, Канада, Німеччина, Польща, Чехія, Італія, Велика Британія, Нідерланди, Угорщина та Франція. Оцінки, отримані в інших країнах, потрібно переводити за загальною таблицею.

Учні, які одночасно навчаються в школі за кордоном і в закладі освіти України, мають можливість скласти річне оцінювання перед початком наступного навчального року з перезарахуванням результатів навчання за кордоном. 

 

За матеріалами – МОН

 
День батька в Україні Друк
Неділя, 16 червень 2024 10:16

Щорічно в третю неділю червня в Україні та ще в 40 країнах світу відзначається День батька. В Україні День батька є офіційним святом і підкреслює важливість ролі батька в житті кожної родини. 

У час війни цей день набув нових значень – війна розділила сім'ї та показала важливість батьківської підтримки у цей непростий час. Батьки, які захищають країну і родини – справжні герої, на яких зараз тримається Україна. 

День батька – це не лише можливість висловити свою любов і вдячність татусям, але й час згадати про важливість батьківської ролі у вихованні дітей, особливо у складні часи. 

Цей день котре нагадує нам про необхідність підтримувати та цінувати наших батьків.

Ми щиро віримо, що кожна дитина в Україні дочекається повернення свого татуся і відчує справжню батьківську турботу та піклування.

Мирного неба і щасливого життя усім родинам України!

 
« ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець »

Сторінка 1 з 613