Головна

Отримувати новини - введіть свій e-mail:

Флешмоб до Всесвітнього дня охорони праці – 2024
Понеділок, 29 квітень 2024 13:22

Напередодні Всесвітнього дня охорони праці, що традиційно відзначається 28 квітня, відбувся онлайн-флешмоб до Всесвітнього дня охорони праці – «Мої правила безпеки».

У заході взяли участь понад 200 учасників з усієї країни. Учасників вітали Сергій Савчук – Національний координатор МОП в Україні, Григорій Осовий – Голова Федерації профспілок України, Олексій Мірошниченко – президент Конфедерації роботодавців України, Ольга Богданова – Голова Правління Європейського співтовариства з охорони праці (ESOSH), представники від всеукраїнських профспілок та профоб’єднань. 

У програмі онлайн-заходу: 


Григорій Осовий у своєму вітальному слові наголосив на важливості питань безпеки та здоров’я працівників на роботі, зазначив, що діяльність профспілок спрямована перш за все на захист прав та гарантій працівників на охорону праці, на створення на кожному робочому місці безпечних та належних умов праці,.

Також Григорій Васильович особисто подякував організаторам конкурсу дитячого малюнку та дітям, які брали у ньому участь, та відзначив окремі роботи авторів 

Також він підкреслив, що ФПУ пишається тим, що цього року конкурс журналу «Охорона праці» спільно організували та провели конкурсу у партнерстві з Федерацією профспілок України, Профспілкою працівників освіти і науки України за підтримки Міністерства освіти та науки України, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та  організацій. 

Також було відзначено сумлінну та злагоджену роботу обласних організацій Профспілки працівників освіти і науки України у Дніпропетровській, Запорізькій, Закарпатській, Київській, Одеській, Рівненській, Черкаській, Івано-Франківській, Волинській, Сумській, Житомирській, Полтавській областях, які взяли на себе непросту роль організаторів регіонального етапу конкурсу і провели його на високому професійному рівні!

Дякуємо усім організатора та партнерам!

Бажаємо якнайшвидшої перемоги нашій країні та чудового дитинства нашим дітям! 

 

 
Щодо розвитку індивідуальних освітніх траєкторій та вдосконалення освітнього процесу у вищій освіті
Понеділок, 29 квітень 2024 09:20

Парламент України прийняв Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку індивідуальних освітніх траєкторій та вдосконалення освітнього процесу у вищій освіті».

Цей Закон визначений євроінтеграційним, оскільки він суттєво розширює можливості здобувачів вищої освіти у формуванні індивідуальних освітніх траєкторій та автономії закладів вищої освіти в розробленні та реалізації освітніх програм.

Отже, тепер здобувачі вищої освіти зможуть самостійно формувати освітню траєкторію, регулювати тривалість свого навчання, змінювати через рік навчання спеціальність у разі потреби. Так, Закон передбачає навчання одночасно за декількома освітніми програмами, а також у декількох закладах вищої освіти за умови здобуття тільки однієї кваліфікації вищої освіти за кожним рівнем за кошти державного бюджету.

Тепер студенти-контрактники зможуть самостійно визначати тривалість навчання в університеті, наприклад, студент зможе пройти чотирьохрічну бакалаврську програму або поєднати навчання з роботою і завершити своє навчання за більший проміжок часу.

Також Закон надає можливості створювати міждисциплінарні освітні напрями на всіх рівнях вищої освіти в межах міждисциплінарних предметних областей.

 

За матеріалами – Комітет з питань освіти, науки та інновацій

 
28 квітня відзначається Всесвітній день охорони праці
Понеділок, 29 квітень 2024 09:18

Щорічно, 28 квітня, відзначається Всесвітній день охорони праці. Міжнародна організація праці присвячує цей день актуальній темі. 

У 2024 році це – «Забезпечуємо безпечну та здорову працю вже зараз в умовах зміни клімату».

Зміна погодних умов значно впливає на умови праці, збільшуючи професійні ризики для працівників. Тепловий стрес, забруднення повітря, УФ-випромінювання та інші екстремальні погодні явища стають частішими, підвищуючи ризик професійних захворювань та аварій.

У МОП заплановано проведення глобального заходу з участю експертів та представників уряду, роботодавців та працівників, щоб обговорити шляхи захисту працівників та відповісти на цей глобальний виклик.

Цей день звертає додаткову увагу на те, що забезпечення безпечної та здорової праці в умовах зміни клімату – це важливе завдання, яке потребує спільних зусиль.

Оскільки зміна клімату посилюється, працівники в усьому світі піддаються підвищеному ризику впливу таких небезпек, як надмірна спека, ультрафіолетове випромінювання, екстремальні погодні явища, забруднення повітря, трансмісивні хвороби та агрохімікати. 

До Всесвітнього дня МОП оприлюднить спеціальну доповідь «Забезпечення безпеки та здоров’я на роботі в кліматичних умовах, що змінюються», яка має на меті поінформувати про тривожні дані щодо впливу зміни клімату на безпеку та здоров’я працівників. 

Цей звіт буде опубліковано в контексті відзначення Всесвітнього дня безпеки та гігієни праці у 2024 році на сайті організації


 
Чорнобильська аварія: найбільша техногенна катастрофа минулого століття
П'ятниця, 26 квітень 2024 08:21

38 років минуло з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, але її наслідки надалі є предметом обговорення світової наукової спільноти. Тоді в атмосферу Землі викинуло величезну хмару радіоактивного пилу, яка зачепила Україну та навіть частину Європи.

Чорнобильська трагедія сталася 26 квітня 1986 року, тоді радіоактивним цезієм були забруднені 3/4 території Європи. 

За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед усіх колишніх республік Радянського Союзу. Потужний циклон проніс радіоактивні речовини територіями Литви, Латвії, Польщі, Швеції, Норвегії, Австрії, Фінляндії, Великої Британії, а пізніше – Німеччини, Нідерландів, Бельгії.

За різними дослідженнями внаслідок цієї масштабної аварії значні дози випромінення отримало понад 8,5 мільйонів мешканців України, Білорусі, а приблизно півмільйона громадян померли від наслідків радіації. Вже до кінця літа 1986 року понад 90 тисяч осіб були евакуйовані із зони зараження, яка сягала багатьох кілометрів: 81 населений пункт України став безлюдним.

Інформація про те, що Чорнобильська АЕС була пошкоджена, ретельно приховувалося на найвищому рівні.

На жаль, радянська влада всіма силами намагалася приховати від світу наслідки катастрофи. 48 годин тривало мовчання, аж поки 27 квітня різке зростання радіаційного фону зафіксували в Данії та Швеції, і це змусило тодішню москву надати хоч якісь пояснення. Тим часом у забрудненому радіацією Києві, щоб показати світові як все добре й стабільно, відбувалася урочиста першотравнева демонстрація, на яку вивели тисячі людей, зокрема й дітей.

Україна вшановує пам'ять ліквідаторів та всіх постраждалих. Пам'ятаємо подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС!

Проте сьогодні, у час повномасштабного вторгнення росіяни продовжують небезпечні ігри з ядерним шантажем та захопленням атомних електростанцій (зокрема, Чорнобильської та Запорізької). А небезпечні сховища радіоактивних відходів стають для них полігоном бойових дій.

Світ не має допустити повторення такої жахливої катастрофи! 

 
« ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець »

Сторінка 1 з 602