Головна

Отримувати новини - введіть свій e-mail:

Уряд затвердив Стратегію розвитку укриттів до 2034 року
П'ятниця, 14 березень 2025 13:13

Кабінет Міністрів України своїм Розпорядженням від 4 березня 2025р. № 183-р схвалив Стратегію розвитку фонду захисних споруд цивільного захисту на період до 2034 року та затвердив операційний план заходів з її реалізації.

 

Стратегія передбачає створення мережі захисних споруд для цивільного населення, здатних мінімізувати втрати в разі застосування ворогом сучасних засобів ураження.

Загалом в Україні планують збудувати 170 укриттів і підземних шкіл.

Наразі в Україні наявні 62,7 тисяч захисних споруд, що забезпечують укриття для 48,8% населення, з них у належному стані – 54,2 тис. 

Реалізація стратегії відбуватиметься у три етапи:

  • 2025-2027 роки: будівництво 2 300 нових споруд;
  • 2028-2030 роки: збільшення фонду ще на 3 000 об'єктів, включно із захисними спорудами публічного доступу;
  • 2031-2034 роки: будівництво додаткових 8 000 споруд.

Загальна вартість програми становить 789,3 млрд гривень, з яких:

  • 81,2 млрд гривень – з державного бюджету України;
  • 642,5 млрд гривень (14,69 млрд євро) – міжнародне фінансування від Коаліції з питань розвитку фонду захисних споруд.

 

За матеріалами – Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій

 
Нове про доплати за несприятливі умови праці педагогічним працівникам
П'ятниця, 14 березень 2025 13:13

Відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 8.11.2024 № 1286 «Деякі питання оплати праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти» з урахуванням змін, внесених постановою Кабміну від 27.12.2024 № 1515, починаючи з 1 січня 2025 року педагогічним працівникам закладів освіти провадяться доплати за роботу в несприятливих умовах праці у розмірі 1300 грн на місяць, а з 1 вересня – 2600 грн. 

Тим педагогічним працівникам, які працюють у закладах загальної середньої освіти, включаючи дошкільні відділення, така доплата здійснюється за рахунок окремо передбаченої у Державному бюджеті України на 2025 рік цільової субвенції місцевим бюджетам з виділенням на її виплату 11 997 100 тис грн. 

Постановою Уряду № 1515 дозволено виплачувати таку доплату також за рахунок місцевих бюджетів або одночасно з різних місцевих бюджетів. 

Педагогам інших закладів та установ освіти таку доплату провадять за рахунок видатків місцевих бюджетів за рішенням органів місцевого самоврядування. Таке право їм надано постановою Кабміну № 1515.

Доплата провадиться відповідно до тарифікації, зокрема й за різними педагогічними посадами. Така доплата нараховується також під час заміни тимчасово відсутніх педагогічних працівників та незалежно від форми освітнього процесу, тобто і при дистанційній формі. Її мають нараховувати педпрацівникам також під час канікул учнів, що не збігається з їх відпусткою, а також при оплаті з погодинного розрахунку, зокрема й за сумісництвом. 

Відповідно до пункту 2 постанови Кабміну № 1286 педагогічним працівникам, які за основним місцем роботи у закладі загальної середньої освіти за основною посадою мають навчальне навантаження менше ставки або виконують обсяг педагогічної роботи менше ставки, доплата встановлюється у встановлених розмірах, незалежно від обсягу навчального навантаження та/або обсягу педагогічної роботи, що виконується педагогічним працівником.

Тобто тим педагогічним працівникам, які мають тижневе навантаження менше норми на ставку, або виконують обсяг педагогічної роботи менше ставки, порядок виплати доплати зберігається (лист МОН від 31.12.2024 № 1/24704-24). 

Сума доплати за несприятливі умови праці враховується під час визначення розміру середньої заробітної плати педагогічного працівника для оплати щорічних відпусток, перебування на курсах підвищення кваліфікації, відрядження, тимчасової втрати працездатності тощо. 

За інформацією МОН, в обсягах субвенції не враховано видатки на встановлення доплати педагогічним працівникам інклюзивно-ресурсних центрів, вчителям-логопедам, які залучені в заклади загальної середньої освіти для проведення корекційно-розвиткових занять на умовах цивільно-правових угод, учителям-логопедам логопедичних пунктів. 

Однак доплата за несприятливі умови праці таким працівникам може виплачуватися за рахунок коштів місцевих бюджетів.

МОН наголошує, що у разі недостатності щомісячних призначень субвенції на виплату доплати, є можливість додаткового виділення коштів для деяких територіальних громад за наслідками проведеного департаментами державних адміністрацій аналізу помісячного розпису міжбюджетних трансфертів за цією бюджетною програмою з повідомленням до МОН. 

Щодо наближення видатків за цією бюджетною програмою з червня на лютий-травень, то Держказначейство повідомило МОН про такі зміни до розпису та помісячного розподілу субвенції на зазначені доплати. Наприкінці лютого Казначейством перераховано на рахунки місцевих бюджетів додатковий обсяг субвенції згідно із зазначеними змінами до розпису державного бюджету.

МОН наголошує, що доплата за роботу в несприятливих умовах праці можлива також за рахунок освітньої субвенції, яка спрямовується на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників певних типів закладів та установ освіти, зокрема й закладів загальної середньої освіти (крім дошкільних підрозділів таких закладів). 

Однак ця виплата не повинна призводити до зменшення розміру (чи скасування) інших надбавок і доплат, на які має право педагогічний працівник. Надбавка за складність, напруженість у роботі та доплата за роботу в несприятливих умовах праці регулюються різними нормативними актами і їх встановлення і виплата ніяк не пов’язані одна з одною.

Наголошено на неприпустимості при встановленні доплати за роботу в несприятливих умовах праці педагогічним працівникам, зокрема й в закладах загальної середньої освіти, зменшувати розміри інших надбавок і доплат, зокрема й надбавки за престижність педагогічної праці, яка відповідно до постанови Кабміну від 23.03.2011 № 373 встановлюється у розмірі від 5 до 30% посадового окладу (ставки заробітної плати). Про це та інше йдеться в листі МОН України від 12.03.2025 № 1/4747-25.

При цьому варто ураховувати, що пунктом 3.4.6 Галузевої угоди на 2021-2025 роки Сторони угоди рекомендують керівникам закладів та органів освіти не допускати утворення залишків освітньої субвенції; використовувати їх за цільовим призначенням для виплати надбавок «за престижність педагогічної праці» в максимальних розмірах, встановлення надбавок за складність, напруженість, за високі досягнення у праці, за виконання особливо важливої роботи педагогічним працівникам закладів освіти в повному обсязі без обмеження граничними розмірами за кожною з них.

Пунктом 6.3.20 Галузевої угоди Сторони Угоди рекомендують керівникам закладів та установ освіти забезпечити встановлення надбавок педагогічним працівникам відповідно до постанови Кабміну № 373 в максимальному розмірі, з оплатою за тарифікацією.

Згідно з пунктом 1.4 Галузевої угоди положення Угоди діють безпосередньо та поширюються на працівників закладів освіти, які перебувають у сфері дії сторін Угоди, і є обов'язковими для включення до колективних договорів.

 
Global Student Prize 2025: старт прийому заявок
П'ятниця, 14 березень 2025 13:12

Розпочато прийом заявок на Global Student Prize у 2025 році. 

Global Student Prize Chegg.org – це нагорода в розмірі 100 000 доларів США, що присуджується винятковому студенту, який має вплив на життя своїх однолітків і на суспільство. Цього року премія проводиться вже вп’яте.

Премію для студентів, яка є дочірньою нагородою Global Teacher Prize, було засновано для створення нової потужної платформи, що підсвічує зусилля видатних студентів у всьому світі.

Хто може подаватися, кого можна подавати:

  • Global Student Prize Chegg.org відкрита для всіх студентів, яким виповнилося 16 років (верхнього вікового обмеження немає), які навчаються в академічному закладі чи в системі неформальної освіти.
  • Студенти-заочники, а також студенти, які навчаються на онлайн-курсах, також мають право на премію.

Прийом заявок і номінацій завершується 27 квітня 2025 року.


Освітян запрошують допомогти знайти цих студентів, які надихають, і заохотити їх подати заявку на Global Student Prize 2025 року.


Довідково 

Переможницею премії Chegg.org Global Student Prize у 2024 році стала Ангела Елена Олаcаран Лауріано, яку було обрано серед майже 11 000 номінацій та заявок із 176 країн світу.

Вона допомогла створити Ixtlilton – віртуального медичного асистента на основі штучного інтелекту, який вже здатний діагностувати 21 захворювання на основі серії запитань. Цей інноваційний інструмент був розроблений разом із місцевими медиками під час пандемії COVID-19 і покликаний допомагати людям, які проживають у віддалених регіонах або далеко від медичних закладів, визначати, чи потребують вони медичної допомоги.



За матеріалами – Освіторія, Global Student Prize

 
Понад 4 мільйони українців перебувають під тимчасовим захистом у країнах ЄС
Середа, 12 березень 2025 11:15

Станом на січень 2025 року майже 4,3 мільйона громадян, які змушені залишити Україну через повномасштабну війну, мали статус тимчасового захисту в країнах Європейського Союзу.

Найбільше українців з тимчасовим захистом перебуває у:

  • Німеччині – 1 170 250 осіб (27,3% від загальної кількості в ЄС);
  • Польщі – 993 015 осіб (23,2%);
  • Чехії – 394 985 осіб (9,2%).

У порівнянні з кінцем грудня 2024 року, загальна кількість осіб під тимчасовим захистом у ЄС зросла на 25 530 осіб (+0,6%). Найбільший приріст спостерігався в Німеччині – +8 800 осіб (+0,8%),Чехії – +6 360 осіб (+1,6%) та Іспанії – +3 050 осіб (+1,3%).

Водночас зниження кількості осіб під тимчасовим захистом зафіксовано у Данії (–2 245 осіб; –6,1%), Франції (–660 осіб; –1,1%), Австрії (–420 осіб; –0,5%) та Литві (–155 осіб; –0,3%).

У розрахунку на тисячу осіб населення найвищі показники бенефіціарів тимчасового захисту спостерігаються у:

  • Чехії – 36,2;
  • Польщі – 27,1;
  • Естонії – 26,0 (середній показник по ЄС – 9,5 на тисячу).

Більшість бенефіціарів тимчасового захисту – громадяни України (98,4%).

Серед них:

  • дорослі жінки становлять 44,8%,
  • діти – 31,8%,
  • дорослі чоловіки – 23,4%.

Ця інформація базується на Рішенні Ради ЄС від 4 березня 2022 року щодо запровадження тимчасового захисту для осіб, які масово перемістилися з України у зв’язку з російською агресією.


Довідково

25 червня 2024 року Рада ЄС ухвалила рішення продовжити дію тимчасового захисту до 4 березня 2026 року. Цей механізм дозволяє швидко надати захист особам, які не можуть повернутися до країни походження через надзвичайну ситуацію чи війну, а також підтримати країни ЄС у разі перевантаження системи надання прихистку.



 

За матеріалами – Євростат 

 
« ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець »

Сторінка 1 з 648